Akce pro děti


Letní dětské tábory

Oddíl ČASPV pořádá již od roku 1990 ve spolupráci s TJ Jiskra Hlavatce letní tábory pro děti a mládež. V letech 1990 a 1991 to bylo na pronajaté stanové základně v Dražičkách, a v letech 1992 a 1993 na stanové základně Vávrovka. V roce 1994 jsme si pronajali od dívčího oddílu Junáka stanovou základnu poblíž Kourkova mlýna u Pojbuk. V roce 1996 se Skauti rozhodli, že již nadále nebudou tuto základnu využívat a tak jsme se po dohodě s vlastníkem pozemku stali uživateli vlastní stanové základny. Nadále jsme si ale byli nuceni půjčovat podsadové stany. V roce 1998 jsme získali z grantu ČASPV 20 podsadových stanů, čímž jsme se konečně stali vlastními pány při využívaní stanové základny Kocourkův mlýn, neboli „Kocourkáč„.

Zde jsou ke stažení kroniky z Dražiček: rok 1990 ; rok 1991

Protože si Kocourkáč zaslouží více pozornosti, má vlastní stránky, na kterých se dozvíte nejen podrobnosti o základně a o proběhnuvších ročnících tábora (kroniky, fotky), ale i případné aktuální informace o nadcházejícím ročníku:

http://kocourkac.tjspartaksu.cz

Ilustrační foto z Kocourkáče:


Mikulášský běh

Akce již několik let tradičně pořádaná v období Mikuláše.

Spíše než o běh se jedná o podvečerní procházku dětí do 9 let (zpravidla s rodiči) pohádkovým lesem, kde jejich šikovnost vyzkouší spousta nejroztodivnějších pohádkových postav. Na konci trasy všechny čeká Mikuláš s andělem (někdy i s čertem), kteří předají mikulášskou nadílku.

Akce je zařazena do projektu České unie sportu SPORTUJ S NÁMI

Zde je reportáž z ročníku 2018 na stránkách České unie sportu:
https://www.cus-sportujsnami.cz/review/mikulas-s-certem-dali-detem-v-sezimove-usti-druhou-sanci/

Ilustrační foto z roku 2018: