Akce pro děti


Letní dětské tábory

Oddíl ČASPV pořádá již od roku 1990 ve spolupráci s TJ Jiskra Hlavatce letní tábory pro děti a mládež. V letech 1990 a 1991 to bylo na pronajaté stanové základně v Dražičkách, a v letech 1992 a 1993 na stanové základně Vávrovka. V roce 1994 jsme si pronajali od dívčího oddílu Junáka stanovou základnu poblíž Kocourkova mlýna u Pojbuk. V roce 1996 se Skauti rozhodli, že již nadále nebudou tuto základnu využívat a tak jsme se po dohodě s vlastníkem pozemku stali uživateli vlastní stanové základny. Nadále jsme si ale byli nuceni půjčovat podsadové stany. V roce 1998 jsme získali z grantu ČASPV 20 podsadových stanů, čímž jsme se konečně stali vlastními pány při využívaní stanové základny Kocourkův mlýn, neboli „Kocourkáč„.

Zde jsou ke stažení kroniky z Dražiček: rok 1990 ; rok 1991

Protože si Kocourkáč zaslouží více pozornosti, má vlastní stránky, na kterých se dozvíte nejen podrobnosti o základně a o proběhnuvších ročnících tábora (kroniky, fotky), ale i případné aktuální informace o nadcházejícím ročníku:

http://kocourkac.tjspartaksu.cz

Ilustrační foto z Kocourkáče:


Mikulášský běh

Akce již několik let tradičně pořádaná v období Mikuláše.

Spíše než o běh se jedná o podvečerní procházku dětí do 9 let (zpravidla s rodiči) pohádkovým lesem, kde jejich šikovnost vyzkouší spousta nejroztodivnějších pohádkových postav. Na konci trasy všechny čeká Mikuláš s andělem (někdy i s čertem), kteří předají mikulášskou nadílku.

Akce je zařazena do projektu České unie sportu SPORTUJ S NÁMI

Ročník 2023 se uskutečnil v sobotu 2. 12. 2023.

Zde je několik fotografií z ročníku 2022: